property management long-term rentals investment property

Důležité a zajímavé informace ze realitního světa

Článek: V jakých případech nemůže nájemce odmítnout úpravy bytu prováděné pronajímatelem

      I v pronajatém bytě je třeba čas od času provést různé stavební či jiné úpravy. Zákon dokonce určuje případy, kdy se jim nájemce musí podřídit a nesmí je odmítnout. Na druhou stranu, bude-li muset kvůli nim byt dočasně opustit, má nárok na zaplacení přiměřených nákladů, které mu kvůli přestěhování vzniknou.

 

Přečíst celý článek

Vyplatí se pořídit investiční nemovitost

        Nemovitosti jako investice můžeme zařadit do kategorie konzervativních. Lidé kupují nemovité majetky snad odjakživa. Zní to celkem lákavě. Koupím nemovitost a „nemusím nic dělat“, peníze mi tečou každý měsíc. Jak lákavě to zní a také jak platí u všech investic: Nic není bez práce. Na co si dát pozor a jak postupovat při výběru investiční nemovitosti?  Jaké mám možnosti? To vše se dočtete v tomto článku.

1)      Rozdíl mezi kupujícími a investory do nemovitostí

 

Znáte to, chcete koupit nemovitost a promítáte do koupě své představy o bydlení. Ne všichni se dokážou od své představy o bydlení oprostit a přistupovat je koupi nemovitosti jako k investici. Tak aby investor zohlednil poptávku na trhu, lokalitu, a své reálné možnosti.

 

2)      Jsou nemovitosti ziskové

 

Nemovitosti nejsou perpetuum mobile, i když si to spousta lidí myslí. Záleží na tom, jak se o nemovitost staráte a jestli investujete zisk zpět. Znám majitele nemovitostí, co vydělávají několik let po sobě kolem 15% ročně ale také jsou na trhu klienti, kteří prodělali i 50% hodnoty nemovitosti.

 

3)      Jakou nemovitost vybrat

 

Investice do nemovitostí je určitá forma podnikání, kde jde o klasický princip: pořídit a provozovat nemovitost co nejlevněji a mít co největší zisk (nejvyšší pronájem). Proto by vás jako investora mělo zajímat, co požaduje solventní nájemce. Je potřeba zohlednit následující:

lokalitu, velikost, vybavení, parkování, cenu, zajímavosti v okolí, občanskou vybavenost a služby

 

4)      Jak nemovitost financovat

 

Nemovitost můžete financovat v hotovosti, nebo využít cizí financování. Nejběžnější forma je hypotečním úvěrem. Výhoda financování je ve využití tzv. pákového efektu, kdy s relativně málo vlastních investovaných peněz dosáhnete vyšších zisků. Výhoda nemovitostí je ta, že po splacení hypotéky máte majetek v ruce, který potom generuje zajímavé zisky. Vlastně se jako majitelé stáváte rentiérem. Nebo můžete nemovitost kdykoli prodat i během splácení či refinancovat pro další nemovitosti či ostatní potřeby. Oproti běžnému spoření máte najednou v ruce nástroj, který můžete využívat pro další investice a nabalovat další nemovitosti nebo projekty jako sněhovou kouli.

 

5)      Jak nemovitosti (byty) pronajímat

 

Nemovitosti lze pronajímat dlouhodobě (klasicky) tak, jak si to většina z vás představuje. Mám byt zařízený nebo nezařízený a pronajmu ho minimálně na rok za konkrétní měsíční částku. Málokdo si v průběhu pronajímaného období nemovitost kontroluje, což nese určitá rizika. Druhou alternativou pronájmu jsou krátkodobé pronájmy, které skýtají větší možnosti zhodnocení na úkor větší péče a vyšší časové náročnosti o váš byt.

 

6)      Rizika vlastnění nemovitostí

 

Mezi největší rizika vlastnění nemovitostí, které můžeme ovlivnit, je neobsazenost nemovitosti, neplatiči, (kteří váš byt blokují a neplatí nájem), a tzv. vybydlení nemovitost. V tu chvíli musíte zainvestovat do oprav či dokonce rekonstrukce. Pak existují rizika, která tak úplně neovlivníte a to jsou ceny na trhu nemovitostí.

 

read morehide detail

Sazby hypoték stagnují, jejich výrazný růst se v dohledné době ani nečeká

Za poslední měsíc se průměrná výše úrokové sazby hypoték nezměnila. Stejně jako v srpnu, tak i v září podle údajů Fincentrum Hypoindex dosáhla hodnoty 2,11 procenta. Podle odborníků její výrazný růst v nejbližších měsících ani nelze očekávat.

 

Přečíst celý článek

Lze použít hypotéku ke spekulaci s byty?

Představte si situaci, kdy si sjednáte hypotéku nikoli na pořízení vlastního bydlení, ale na nákup tří bytů, které budete pronajímat. Sami přitom budete bydlet v pronájmu. Možná vám výše nájmů z bytů nepokryje náklady na vaše bydlení, ale zaplatí vám hypotéku a ještě vám nějaké peníze zbudou.

 

Přečíst celý článek

Zdroj: http://finance.idnes.cz/spekulace-s-byty-hypoteka-09r-/hypoindex.aspx?c=A151211_112912_hypoindex_kho

Článek: 5 výhod krátkodobých pronájmů

Článek: Jak prezentovat svůj byt při krátkodobých pronájmech

contact form

(consultation)

Detailed information about your property

upload
next

contact information

HOME-RENT s.r.o.
Head office Prague: Bělehradská 237/11; 140 00 Praha 4
HOME-RENT s.r.o. C 264636 vedená u Městského soudu v Praze
T +420 226 522 060
E info@home-rent.cz
Find us on the map
Login for clients