krátkodobé pronájmy dlouhodobé pronájmy správa nemovitostí

Článek: 5 výhod krátkodobých pronájmů

Krátkodobé pronájmy

      V posledních několika letech se objevil nový a silný trend „sdílení věcí“, nejinak je tomu i v případě bytů. Takzvané krátkodobé pronájmy zaplnily místo na realitním trhu a udávají aktuální trend v pronájmech. Webové portály jako airbnb.com a booking.com svými zisky převyšují kdejakou realitní společnost. Pojďme se společně podívat v našem seriálu o krátkodobých pronájmech trochu více pod pokličku.

 

(Autorem článku je webový portál www.home-rent.cz, který se primárně zabývá krátkodobými pronájmy, investičními nemovitostmi a efektivní správou nemovitostí pro krátkodobé pronájmy)

 

5 výhod krátkodobých pronájmů

 

1.       Předpoklad vyššího výnosu

     Snem každého investora je dosáhnout co nejvyšší míry zhodnocení, ideálně víc než je průměr a víc než má soused. U krátkodobých pronájmů lze dosáhnout postupem času vyššího pravidelného měsíčního zhodnocování, ale vyžaduje to trochu času a orientace na realitním trhu. Jak tedy dosáhnout vyššího zhodnocení? Je to souhra hned několika faktorů. Konkurence je relativně vysoká a Vy jako majitel musíte zajistit perfektní inzerci vaší nemovitosti od profesionálních fotografií, přesný popis nabízeného ubytování až po systém cenotvorby, která postupně vede ke zvyšování prestiže ubytování a následné zvyšování cen za noc. Vyššího zhodnocení majitelé dosahují obvykle po několika měsících, které se při správné péči, dá dlouhodobě udržet.

 

2.       Nulové nebo velmi nízké riziko neplatičů

     Pokud jste již někdy pronajímali nemovitost, tak jste se mohl setkat s tzv. „neplatičem“. Minimálně někdo z vašeho okolí zažil tuto bolestnou a nepříjemnou situaci. U dlouhodobých pronájmů celkem rizikový faktor, nehledě na to, že existuje ochrana nájemníků a než se celá situace vyřeší, může uplynout i několik měsíců. Vám vznikají náklady a ještě se nedostanete do svého bytu. Výhodou krátkodobých pronájmů je, že vaši ubytovaní hosté vždy platí dopředu včetně zálohy, která se odvíjí od délky pobytu. Tímto způsobem celkem elegantně vyřešíte problém s neplatiči, zkrátka je neubytujete.

 

3.       Omezení vybydlení vaší nemovitosti

     Mezi lidmi je obecně rozšířená myšlenka, že při dlouhodobých pronájmech se nemovitost méně vybydluje než u krátkodobých pronájmů, kde se hosté relativně často střídají. Kde je zakopaný pes? Je to celkem prosté. U krátkodobých pronájmů doporučujeme alespoň jednou za čtrnáct dní profesionální úklid, kdy je nemovitost plně zkontrolována a uklizena na úroveň čtyřhvězdičkového hotelu. Ruku na srdce, kolikrát se půjdete podívat do bytu, který pronajímáte například na rok? Jednou, dvakrát nebo každý měsíc a i když je to mrknutím oka zkontrolujete a odcházíte. Nájemník vždy uklízí „tak nějak“ jen aby on se tam cítil příjemně, nikoli tak, aby nemovitost udržoval v perfektní kondici.

 

4.       Flexibilita vlastního využívání

     Znáte to, máte volnou nemovitost, kterou pronajímáte, ale když za Vámi přijede rodina nebo kamarádi, tak musí spát u vás doma na gauči nebo v hotelu? Krátkodobý pronájem takové problémy velmi jednoduše řeší. Zkrátka a jednoduše si nemovitost po dobu vaší návštěvy zarezervujete pro sebe na přesný počet dnů a máte vystaráno. Lze takhle i kombinovat byt, ve kterém sami bydlíte a často jezdíte pryč třeba na pár měsíců. Nájem vám pokryje všechny potřebné náklady a i něco málo vydělá.

 

5.       Průběžné zhodnocování vaší nemovitosti

     Ač se to nemusí na první pohled zdát, v průběhu času co vaši nemovitost pronajímáte na krátkodobé pronájmy, ji vlastně z vydělaných peněz pomalinku vylepšujete. Vaši hosté Vám dávají velmi často zpětnou vazbu, která vede k drobným opravám či vychytávkám v pronajímaném bytě, což by se u dlouhodobého pronájmu nikdy nedělo. Obvykle se jedná o drobné investice, kdy opravíte zásuvku, která už byla dlouhodobě rozbitá, nebo pověsíte nový obraz do ložnice. Všechny tyto byť zdánlivě zanedbatelné opravy vedou k perfektní kondici a udržování moderního trendu ve vašem bytě.  

                                                                                                                             (22.2.2016  Jana Levová)

 

Příští díl již v pondělí 29.2.2016

 

Téma: Návod, jak založit realitní profil

 

Pokud Vás zajímají bližší informace, domluvte si schůzku s některým z odborníků z našeho týmu. Stačí vyplnit formulář na webu.

 

 

Přečíst víceSkrýt detail

Kontaktní formulář

(chci nezávazně zaslat cashflow plán mé nemovitosti)

Detailní informace infomace o vaší nemovitosti

Nahrát
Další

Kontaktní informace

HOME-RENT s.r.o.
Kde najdete naši kancelář: Sekaninova 1021/26; 128 00 Praha 2 Sídlo: Pujmanové 870/1, 140 00 Praha 4
HOME-RENT s.r.o. C 264636 vedená u Městského soudu v Praze
T +420 731 504 928
E info@home-rent.cz
najděte nás na mapě
Přihlášení pro klienty