krátkodobé pronájmy dlouhodobé pronájmy správa nemovitostí

Důležité a zajímavé informace ze realitního světa

Článek: Jak prezentovat svůj byt při krátkodobých pronájmech

V dnešní době jsou krátkodobé pronájmy velmi oblíbené, skoro by se dalo říct až módní trend, ze kterého jednoznačně vyplývá, že konkurence je obrovská. Jak tedy správně prezentovat svoji nemovitost, aby byla co nejvytíženější a nejziskovější.

 

(Autorem článku je webový portál www.home-rent.cz, který se primárně zabývá krátkodobými pronájmy, investičními nemovitostmi a efektivní správou nemovitostí pro krátkodobé pronájmy)

 
 

                Lidé vnímají nejvíce podnětů z okolí zrakem. Vizuální podoba vaší nemovitosti a její prezentace je tedy logicky nejdůležitější. Důvod proč si host vybere konkrétní nemovitost je, že se mu musí zkrátka líbit. Pronajímaná nemovitost v sobě musí skrývat takzvaný „wow efekt“, který hosta uchvátí během několika vteřin. Věnujte svému interiéru patřičnou péči a nebojte se požádat odborníka na interiér o radu. Peníze investované do zařízení a vybavení se Vám určitě vrátí. Jedna malá otázka: Co sami oceníte, když se někde ubytujete? Je to kvalitní postel se vším, co k tomu patří. Špatný dojem udělá i ze sebekrásnějšího pokoje, apartmánu nebo bytu nekvalitní spánek. Myslete na to při kupování vybavení.

               

               Nemovitost máte již perfektně připravenou a nyní je potřeba ji nafotit. Asi sami cítíte, že fotky na mobil nebo přehnaně retušované nesplní požadovaný efekt. V prvním případě nikdy nedocílíte takové ostrosti a požadované kvality pořizované fotky a v druhém případě si přivodíte následné zklamání vašich hostů. Opět doporučení svěřte focení do rukou profesionála, vyplatí se.

               Detailní popis nemovitosti, jeho okolí, památek, restaurací a sportovního vyžití určitě také udělá dojem na příchozí hosty. Pokud jsou to turisté, chtějí poznat místní prostředí. Zpracovanými informacemi potěšíte nejednoho hosta, kterému usnadníte pohyb po městě i poznání všech zajímavostí, které se běžně nepíší v průvodcích. I proto si vybrali soukromý byt a ne standardizovaný hotel. Věnujte písemné a slovní prezentaci velkou pozornost, bývá často opomíjená a stojí vás zbytečně peníze na zisku.

              

              Udělejte svou nemovitost a pobyt svých hostů jedinečný. Vypíchněte odlišnosti, malé detaily interiéru i blízkého okolí. Připravte pro své hosty malinké překvapení v podobě láhve vína, voucheru do wellness. Každá drobnost, kterou zpříjemníte svým hostům pobyt, se jistě projeví v následném hodnocení, což se v dlouhodobém horizontu projeví vyšší cenou za prodanou noc.

Pokud potřebujete poradit nebo profesionálně spravovat Vaši nemovitost, stačí vyplnit jednoduchý formulář na webu www.home-rent.cz

 

Přečíst víceSkrýt detail

Článek: 5 výhod krátkodobých pronájmů

Krátkodobé pronájmy

      V posledních několika letech se objevil nový a silný trend „sdílení věcí“, nejinak je tomu i v případě bytů. Takzvané krátkodobé pronájmy zaplnily místo na realitním trhu a udávají aktuální trend v pronájmech. Webové portály jako airbnb.com a booking.com svými zisky převyšují kdejakou realitní společnost. Pojďme se společně podívat v našem seriálu o krátkodobých pronájmech trochu více pod pokličku.

 

(Autorem článku je webový portál www.home-rent.cz, který se primárně zabývá krátkodobými pronájmy, investičními nemovitostmi a efektivní správou nemovitostí pro krátkodobé pronájmy)

 

5 výhod krátkodobých pronájmů

 

1.       Předpoklad vyššího výnosu

     Snem každého investora je dosáhnout co nejvyšší míry zhodnocení, ideálně víc než je průměr a víc než má soused. U krátkodobých pronájmů lze dosáhnout postupem času vyššího pravidelného měsíčního zhodnocování, ale vyžaduje to trochu času a orientace na realitním trhu. Jak tedy dosáhnout vyššího zhodnocení? Je to souhra hned několika faktorů. Konkurence je relativně vysoká a Vy jako majitel musíte zajistit perfektní inzerci vaší nemovitosti od profesionálních fotografií, přesný popis nabízeného ubytování až po systém cenotvorby, která postupně vede ke zvyšování prestiže ubytování a následné zvyšování cen za noc. Vyššího zhodnocení majitelé dosahují obvykle po několika měsících, které se při správné péči, dá dlouhodobě udržet.

 

2.       Nulové nebo velmi nízké riziko neplatičů

     Pokud jste již někdy pronajímali nemovitost, tak jste se mohl setkat s tzv. „neplatičem“. Minimálně někdo z vašeho okolí zažil tuto bolestnou a nepříjemnou situaci. U dlouhodobých pronájmů celkem rizikový faktor, nehledě na to, že existuje ochrana nájemníků a než se celá situace vyřeší, může uplynout i několik měsíců. Vám vznikají náklady a ještě se nedostanete do svého bytu. Výhodou krátkodobých pronájmů je, že vaši ubytovaní hosté vždy platí dopředu včetně zálohy, která se odvíjí od délky pobytu. Tímto způsobem celkem elegantně vyřešíte problém s neplatiči, zkrátka je neubytujete.

 

3.       Omezení vybydlení vaší nemovitosti

     Mezi lidmi je obecně rozšířená myšlenka, že při dlouhodobých pronájmech se nemovitost méně vybydluje než u krátkodobých pronájmů, kde se hosté relativně často střídají. Kde je zakopaný pes? Je to celkem prosté. U krátkodobých pronájmů doporučujeme alespoň jednou za čtrnáct dní profesionální úklid, kdy je nemovitost plně zkontrolována a uklizena na úroveň čtyřhvězdičkového hotelu. Ruku na srdce, kolikrát se půjdete podívat do bytu, který pronajímáte například na rok? Jednou, dvakrát nebo každý měsíc a i když je to mrknutím oka zkontrolujete a odcházíte. Nájemník vždy uklízí „tak nějak“ jen aby on se tam cítil příjemně, nikoli tak, aby nemovitost udržoval v perfektní kondici.

 

4.       Flexibilita vlastního využívání

     Znáte to, máte volnou nemovitost, kterou pronajímáte, ale když za Vámi přijede rodina nebo kamarádi, tak musí spát u vás doma na gauči nebo v hotelu? Krátkodobý pronájem takové problémy velmi jednoduše řeší. Zkrátka a jednoduše si nemovitost po dobu vaší návštěvy zarezervujete pro sebe na přesný počet dnů a máte vystaráno. Lze takhle i kombinovat byt, ve kterém sami bydlíte a často jezdíte pryč třeba na pár měsíců. Nájem vám pokryje všechny potřebné náklady a i něco málo vydělá.

 

5.       Průběžné zhodnocování vaší nemovitosti

     Ač se to nemusí na první pohled zdát, v průběhu času co vaši nemovitost pronajímáte na krátkodobé pronájmy, ji vlastně z vydělaných peněz pomalinku vylepšujete. Vaši hosté Vám dávají velmi často zpětnou vazbu, která vede k drobným opravám či vychytávkám v pronajímaném bytě, což by se u dlouhodobého pronájmu nikdy nedělo. Obvykle se jedná o drobné investice, kdy opravíte zásuvku, která už byla dlouhodobě rozbitá, nebo pověsíte nový obraz do ložnice. Všechny tyto byť zdánlivě zanedbatelné opravy vedou k perfektní kondici a udržování moderního trendu ve vašem bytě.  

                                                                                                                             (22.2.2016  Jana Levová)

 

Příští díl již v pondělí 29.2.2016

 

Téma: Návod, jak založit realitní profil

 

Pokud Vás zajímají bližší informace, domluvte si schůzku s některým z odborníků z našeho týmu. Stačí vyplnit formulář na webu.

 

 

Přečíst víceSkrýt detail

Článek: V jakých případech nemůže nájemce odmítnout úpravy bytu prováděné pronajímatelem

      I v pronajatém bytě je třeba čas od času provést různé stavební či jiné úpravy. Zákon dokonce určuje případy, kdy se jim nájemce musí podřídit a nesmí je odmítnout. Na druhou stranu, bude-li muset kvůli nim byt dočasně opustit, má nárok na zaplacení přiměřených nákladů, které mu kvůli přestěhování vzniknou.

 

Přečíst celý článek

Vyplatí se pořídit investiční nemovitost

        Nemovitosti jako investice můžeme zařadit do kategorie konzervativních. Lidé kupují nemovité majetky snad odjakživa. Zní to celkem lákavě. Koupím nemovitost a „nemusím nic dělat“, peníze mi tečou každý měsíc. Jak lákavě to zní a také jak platí u všech investic: Nic není bez práce. Na co si dát pozor a jak postupovat při výběru investiční nemovitosti?  Jaké mám možnosti? To vše se dočtete v tomto článku.

1)      Rozdíl mezi kupujícími a investory do nemovitostí

 

Znáte to, chcete koupit nemovitost a promítáte do koupě své představy o bydlení. Ne všichni se dokážou od své představy o bydlení oprostit a přistupovat je koupi nemovitosti jako k investici. Tak aby investor zohlednil poptávku na trhu, lokalitu, a své reálné možnosti.

 

2)      Jsou nemovitosti ziskové

 

Nemovitosti nejsou perpetuum mobile, i když si to spousta lidí myslí. Záleží na tom, jak se o nemovitost staráte a jestli investujete zisk zpět. Znám majitele nemovitostí, co vydělávají několik let po sobě kolem 15% ročně ale také jsou na trhu klienti, kteří prodělali i 50% hodnoty nemovitosti.

 

3)      Jakou nemovitost vybrat

 

Investice do nemovitostí je určitá forma podnikání, kde jde o klasický princip: pořídit a provozovat nemovitost co nejlevněji a mít co největší zisk (nejvyšší pronájem). Proto by vás jako investora mělo zajímat, co požaduje solventní nájemce. Je potřeba zohlednit následující:

lokalitu, velikost, vybavení, parkování, cenu, zajímavosti v okolí, občanskou vybavenost a služby

 

4)      Jak nemovitost financovat

 

Nemovitost můžete financovat v hotovosti, nebo využít cizí financování. Nejběžnější forma je hypotečním úvěrem. Výhoda financování je ve využití tzv. pákového efektu, kdy s relativně málo vlastních investovaných peněz dosáhnete vyšších zisků. Výhoda nemovitostí je ta, že po splacení hypotéky máte majetek v ruce, který potom generuje zajímavé zisky. Vlastně se jako majitelé stáváte rentiérem. Nebo můžete nemovitost kdykoli prodat i během splácení či refinancovat pro další nemovitosti či ostatní potřeby. Oproti běžnému spoření máte najednou v ruce nástroj, který můžete využívat pro další investice a nabalovat další nemovitosti nebo projekty jako sněhovou kouli.

 

5)      Jak nemovitosti (byty) pronajímat

 

Nemovitosti lze pronajímat dlouhodobě (klasicky) tak, jak si to většina z vás představuje. Mám byt zařízený nebo nezařízený a pronajmu ho minimálně na rok za konkrétní měsíční částku. Málokdo si v průběhu pronajímaného období nemovitost kontroluje, což nese určitá rizika. Druhou alternativou pronájmu jsou krátkodobé pronájmy, které skýtají větší možnosti zhodnocení na úkor větší péče a vyšší časové náročnosti o váš byt.

 

6)      Rizika vlastnění nemovitostí

 

Mezi největší rizika vlastnění nemovitostí, které můžeme ovlivnit, je neobsazenost nemovitosti, neplatiči, (kteří váš byt blokují a neplatí nájem), a tzv. vybydlení nemovitost. V tu chvíli musíte zainvestovat do oprav či dokonce rekonstrukce. Pak existují rizika, která tak úplně neovlivníte a to jsou ceny na trhu nemovitostí.

 

Přečíst víceSkrýt detail

Lze použít hypotéku ke spekulaci s byty?

Představte si situaci, kdy si sjednáte hypotéku nikoli na pořízení vlastního bydlení, ale na nákup tří bytů, které budete pronajímat. Sami přitom budete bydlet v pronájmu. Možná vám výše nájmů z bytů nepokryje náklady na vaše bydlení, ale zaplatí vám hypotéku a ještě vám nějaké peníze zbudou.

 

Přečíst celý článek

Zdroj: http://finance.idnes.cz/spekulace-s-byty-hypoteka-09r-/hypoindex.aspx?c=A151211_112912_hypoindex_kho

Kontaktní formulář

(chci nezávazně zaslat cashflow plán mé nemovitosti)

Detailní informace infomace o vaší nemovitosti

Nahrát
Další

Kontaktní informace

HOME-RENT s.r.o.
Kde najdete naši kancelář: Sekaninova 1021/26; 128 00 Praha 2 Sídlo: Pujmanové 870/1, 140 00 Praha 4
HOME-RENT s.r.o. C 264636 vedená u Městského soudu v Praze
T +420 731 504 928
E info@home-rent.cz
najděte nás na mapě
Přihlášení pro klienty