správa nemovitostí dlouhodobé pronájmy nákup a prodej nemovitostí

Trh s pronájmy nemovitostí se změnil! A to dost zásadně!

Prozradím vám 2 zásadní důvody, proč tomu tak je.

 
1.  Během září se uvolnilo dalších několik tisíc zařízených bytů, které chtějí jejich majitelé obsadit co nejdřív. Některým končí půlroční osvobození od hypotéky, jiní jen přestali věřit v brzký návrat turistů do Prahy.

2. Během září do Prahy nepřijeli studenti ani expati (zahraniční zaměstnanci) pracující v korporacích. Výsledkem je větší množství volných bytů, které sráží cenu nájmu a dávají velký výběr potencionálním nájemcům. Zvýšila se konkurence na trhu.
 
Co dělat v této době s volným bytem?
 
Máte na výběr ze 3 variant.
 
1. Byt pronajmout svépomocí.
Pro většinu lidí je to nejlepší varianta. Přímí majitelé si často nechtějí platit plošnou inzerci a neumí s ní správně pracovat. Snižují si tím dosah inzerce a také množství potenciálních nájemců.
 
2. Svěřit svou nemovitost profíkům – realitkám.
Mají zájem rychle najít vhodného nájemce, ale potřebují svou provizi ve výši jednoho nájmu. Jsou to jejich náklady i zisk. A tu při dnešní konkurenci nájemci ve většině případů nechtějí platit.
 
3. Zvolit správcovskou firmu.
Ta vám zajistí profesionální inzerci jako realitky, ale nežije z jednorázové provize. Účtuje si měsíční poplatek nad rámec požadovaného nájmu, ve kterém jsou zahrnuté i další služby jako kontrolu bytu, pravidelný úklid.
 
Nezapomeňte, že je potřeba zohlednit i aktuální reálnou cenu, za kterou můžete váš byt v této době pronajmout. Je lepší mít pokryto 80 % nákladů než byt několik měsíců dotovat v plné výši.

 

 

Kontaktní formulář, díky za vyplnění

(nezávazná konzultace)

Detailní informace infomace o vaší nemovitosti

Nahrát
Další

Kontaktní informace

HOME-RENT s.r.o.
Kancelář Praha: Bělehradská 237/11; 140 00 Praha
HOME-RENT s.r.o. C 264636 vedená u Městského soudu v Praze
T +420 226 522 060
E info@home-rent.cz
najděte nás na mapě
Přihlášení pro klienty